تبلیغات
آموزش سریع کامپیوتر.: www.QLC.ir :. - راهنمای نصب و فعالسازی ویندوزهای ۷، ویستا، ۲۰۰۸/۲۰۰۸R2 به همراه آخرین نسخه اکتیویتورها
جمعه 27 بهمن 1391  08:43 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: خسروی

برای آموزش نصب ویندوز ۷ می‌توانید از فایل راهنمای زیر استفاده نمایید.

در راهنمای زیر مراحل کامل نصب ویندوز ۷، تفاوت نسخه‌های مختلف ویندوز ۷ و آموزشهای اولیه در ارتباط  با ویندوز ۷ را خواهید یافت.

بعد از دریافت فایل انرا با پسورد gerdoo.net از حالت فشرده خارج نمایید و فایل PDF راهنما را با برنامه آکروبات ببینید.

لینک دانلود فایل راهنمای نصب و اموزشهای ویندوز ۷

اگر بعد از نصب ویندوز برای اکتیو کردن  مشکل داشتید، در آموزش زیر نحوه اکتیو کردن ویندوز ۷ را توضیح داده شده است که می توان آنرا برای اکتیو کردن ویندوزهای ویستا و سرور 2008/2008R2 استفاده کرد.لینک دانلود فایلها در انتهای مقاله به همراه PDF این آموزش قرار دارد.

۱- اکتیویتور Windows Loader:

ویندوز 7 گردو به صورت خودکار در حین نصب اکتیو می‌شود. تنها ممکن است در بعضی از مدلهای نوت بوک به صورت خودکار، ویندوز فعال نشود که باید با استفاده از اکتیویتورها آن را اکتیو نمایید. شما می توانید از قسمتControl Panel >> System اکتیو بودن ویندوز خود را چک نمایید.

در صورتی که ویندوز شما اکتیو نبود می توانید از Windows Loader طبق مراحل زیر برای اکتیو نمودن ویندوز خود استفاده نمایید.Windows Loader یکی از قویترین و استانداردترین اکتیویتورهای موجود برای اکتیو کردن ویندوز است و بعد از استفاده از آن و اکتیو کردن ویندوز قادرید حتی ویندوز را آپدیت نمایید.ما همیشه آخرین نسخه این اکتیویتور محبوب را در سایت قرار می دهیم که می توانید آنرا از آدرسهای www.gerdoo.net و انجمن گردو به آدرس forum.gerdoo.net نیز دریافت نمایید.


مراحل اکتیو کردن با استفاده از Windows Loader:

1-      فایل مربوطه را دانلود کرده و آنرا با استفاده از برنامه‌ای همانند WinRAR از حالت فشرده خارج نمایید.پسورد فایلgerdoo.net است.

2-     فایل  Windows Loader.exe را اجرا نمایید.

3-     بر روی دکمه Install کلیک نمایید.

 

4-     منتظر بمانید تا مراحل نصب کامل شود.

5-     پس از اتمام مراحل نصب بر روی دکمه Restart کلیک نموده تا سیستم دوباره راه اندازی شود.

 

اگر بعد از نصب اکتیویتور، ویندوز همچنان اکتیو نبود، در قسمت search تایپ کنید cmd تا پنجره داس باز شود. دستور زیر را  در پنجره داس تایپ کنید و دکمه Enter را بزنید. سیستم را ریستارت نمایید.

·        slmgr -rearm

 بالا نیامدن ویندوز ۷ بعد از اجرای اکتیویتور :

روی بعضی از سیستمها اگر شما اکتیویتور را بعد از نصب ویندوز 7 استفاده نمایید، ممکن است دیگر سیستم بالا نیاید که به خاطر سازگار نبودن اکتیویتور با بایوس سیستم شماست. برای حل این مشکل از روش زیر استفاده نمایید و بعد از درست شدن ویندوز با اکتیویتور دیگری تست نمایید :

1- دستگاه را با دی وی دی ویندوز 7 بوت نمایید.

2- گزینه “Repair your computer” را انتخاب نمایید.

3- Command Prompt را باز نمایید و در آن دستور زیر را تایپ نمایید  :

·        bootsect.exe /nt60 c:

4- سیستم را بوت نمایید. اگر مجددا مشکل داشتید دوباره مراحل 1 تا 3 را تست نمایید و به جای دستور بالا از دستور زیر استفاده نمایید :

·        bootsect.exe /nt60 all

 ۲-اکتیویتور RemoveWAT :

در بعضی از سیستمها ممکن است بنابه دلایلی همانند ناسازگاری سخت افزار و بایوس سیستم با اکتیویتورها، ویندوز اکتیو نشود.در این صورت تنها راه، استفاده از RemoveWAT است.این برنامه کل سیستم اکتیویتور ویندوز را غیرفعال میکند بنابراین بعد از استفاده از آن عملا شما در Control Panel >> System قسمت اکتیویشن را نخواهید دید.این روش در مواقعی که هیچ کدام از اکتیویتورها ویندوز شما را اکتیو نکرده است بسیار مفید خواهد بود.امکان برگرداندن سیستم به حالت اولیه بعد از استفاده از این برنامه هم وجود دارد که در ادامه توضیح داده می‌شود.

1-      فایل مربوطه را دانلود کرده و آنرا با استفاده از برنامه‌ای همانند WinRAR از حالت فشرده خارج نمایید.پسورد فایلgerdoo.net است.

2-   فایل RemoveWAT.exe را بر روی هارد خود کپی نموده و اجرا نمایید.

3-   بر روی دکمه Remove WAT کلیک نمایید.

4-   بر روی دکمه Ok کلیک نموده تا مراحل نصب کامل شود.

5-   منتظر بمانید تا مراحل نصب کامل شود.

6-   پس از اتمام مراحل نصب بر روی دکمه Ok کلیک نموده تا سیستم دوباره راه اندازی شود.

استفاده از این برنامه، قسمت مربوط به اکتیویشن ویندوز را حذف نموده و ویندوز شما را اکتیو می نماید.

حذف برنامه RemoveWAT و برگرداندن سیستم به حالت اول:

1-   فایل RemoveWAT.exe را بر روی هارد خود کپی نموده و اجرا نمایید.

2-   بر روی دکمه Restore WAT کلیک نمایید.

3-   بر روی دکمه Ok کلیک نموده تا مراحل نصب کامل شود.

4-   منتظر بمانید تا مراحل حذف برنامه کامل شود.

5-   پس از اتمام مراحل بر روی دکمه Ok کلیک نموده تا سیستم دوباره راه اندازی شود.

با اجرای این مراحل برنامه RemoveWAT از روی سیستم شما حذف شده و قسمت مربوط به اکتیویشن ویندوز دوباره قابل مشاهده می گردد. در صورتی که ویندوز شما اکتیو نیست می توانید از اکتیویتور دیگری استفاده نمایید.

پسورد تمام فایلها gerdoo.net

   


نظرات()   

آموزش سریع کامپیوتر.: www.QLC.ir :.

Quick Learning Computer