تبلیغات
آموزش سریع کامپیوتر.: www.QLC.ir :. - با چند قابلیت جدید مخفی در ویندوز ۱۰ آشنا شوید ،
سه شنبه 18 آذر 1393  01:17 ب.ظ    ویرایش: جمعه 21 آذر 1393 12:49 ب.ظ
توسط: خسروی
نوع مطلب: سخت افزار ،

۱

هرچند خیلی زود است که در خصوص ویندوز نسخه ۱۰ یک نظر قطعی و نهایی صادر کنیم، اما با بازگشت منوی Start و همچنین تلفیق امکانات خوب در ویندوز ۷ و ۸٫۱ در نسخه ۱۰ ویندوز میتوان از هم اکنون حدس زد که با یک سیستم عامل کاربردی و کاربر پسند مواجه هستیم. به ویژه آنکه در این نسخه امکانات جدیدی همچون دسکتاپ های مجازی نیز به ویندوز افزوده شده است.


پیش از این به ویژگیهای جدید معرفی شده در ویندوز ۱۰ پرداخته ایم. امروز قصد داریم شما را با چند مورد از ویژگیها مخفی و جدید در این ویندوز آشنا کنیم:

با چند قابلیت جدید مخفی در ویندوز 10 آشنا شوید

۱ – قابلیت تغییر اندازه و جابجایی Task Bar

مایکروسافت در این نسخه بازگشت منوی Start را وعده داده و عملی کرده است. اما صرف از نظر از این منوی کاملا کاربردی و انعطاف پذیر، آیا میدانستید که در ویندوز ۱۰ Task Bar نیز قابلیت جابجایی و تغییر اندازه دارد؟ کافی است که ماوس را بر روی این نوار کلیک کرده و نگه دارید و آن را به سمت چپ یا راست صفحه کشیده و رها کنید و سپس اندازه آن را مطابق با میل خود تنظیم کنید:

با چند قابلیت جدید مخفی در ویندوز 10 آشنا شوید

۲ – تب های نمایشی و چشمک زن برای اعلان ها

این اعلان ها یک تفاوت اصلی با اعلان های Notification area دارند و تفاوت آنها این است که معمولا برای Task های مهم نمایش داده میشوند. این اعلان ها در گوشه بالا و سمت راست صفحه پدیدار میشوند و کاربر را برای مثلا به روز رسانی سریع نرم افزار امنیتی آگاه میسازند:

با چند قابلیت جدید مخفی در ویندوز 10 آشنا شوید

۳ – شواهد حضور زود هنگام Cortana در ویندوز ۱۰

اگر در میان فایل های سیستمی خود کمی گشت و گذار کنید و یا عبارت Cortana را مورد جستجو قرار دهید متوجه میشوید که تعدادی زیاد از فایلهای DLL در این خصوص پیدا میشود. اگر در نسخه Technical Preview شاهد حضور Cortana در این سطح باشیم، میتوان انتظار داشت که منشی مجازی هوشمند و دوست داشتنی مایکروسافت به زودی در نسخه نهایی ویندوز ۱۰ خود را نشان دهد:

با چند قابلیت جدید مخفی در ویندوز 10 آشنا شوید

۴ – وجود Home در Explorer

کاربرانی که نسخه آزمایشی ۱۰ را نصب کرده اند قطعا متوجه شده اند که در Explorer مکانی با عنوانHome تعریف شده است که در واقع به عنوان مکان پیش فرض و اصلی Explorer عمل میکند. بخش هایFavorites، Frequent Folders و Recent Files ذیل این بخش تعریف شده اند:

با چند قابلیت جدید مخفی در ویندوز 10 آشنا شوید

البته تا کنون اینها بعلاوه چند قابلیت جدید دیگر از جمله نوار اعلان و دسکتاپ مجازی و منوی جدید و انعطاف پذیر Start مواردی است که در ویندوز نسخه ۱۰ میتوان از وجود آنها خوشحال بود. شاید تجربه ویندوز ۸٫۱ درس هایی جدی به مایکروسافت داده باشد که آنها را در نسخه ۱۰ ویندوز به خوبی پس میدهد. 

   


نظرات()   

آموزش سریع کامپیوتر.: www.QLC.ir :.

Quick Learning Computer